Hírek

Mi marad az omega generációnak? – ’Kert a köbön’ 2024. 07. 07. kisfilm

Boomerek és Zoomerek találkoztak a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont ’Kert a köbön’ eseményén 2024. szeptemberében, a Nemzeti Botanikus Kert festői környezetében. A rendezvény fővédnöke a Magyar Tudományos Akadémia elnöke volt.

A program erősen kötődött az MTA Fenntartható Fejlődés és Technológiák Nemzeti Program (FFT NP) Fenntartható Technológiák Alprogramjához. Ez egy olyan nagyszabású kutatási program, amelyben nyolc hazai kiváló kutatóhely vesz részt a legszélesebb értelemben vett ’technológiák’ fenntarthatósági kérdéseit kutatva, amelyek az élet szinte minden területén komoly kihívásként jelentkeznek. A hagyományos energiahordozók és a nyersanyagok szűkössége, a jól detektálható jelenkori éghajlatváltozás, valamint ezek közvetlen és közvetett következményei különösen aktuálissá, és minden tekintetben megkerülhetetlenné teszik az Alprogramban kitűzött célok megvalósítását. A szeptemberi rendezvény célja az érdeklődő nagyközönség figyelmének felhívása volt a fenntarthatósággal kapcsolatos problémákra és megoldási lehetőségeikre úgy, hogy több tudományterület szakértőit is becsatoltuk az interaktív programokba és pódiumbeszélgetésekbe. A tudományos show mellett esti koncert színesítette az eseményt. A program kifejezetten a fiataloknak – mint a jövő generációjának – készült, és az életüket meghatározó ökológiai témákat érintettünk.

rnyezetében, Vácrátóton. A rendezvény fővédnöke a Magyar Tudományos Akadémia elnöke volt. A program erősen kötődött az MTA Fenntartható Fejlődés és Technológiák Nemzeti Program (FFT NP) Fenntartható Technológiák Alprogramjához. Ez egy olyan nagyszabású kutatási program, amelyben nyolc hazai kiváló kutatóhely vesz részt a legszélesebb értelemben vett ’technológiák’ fenntarthatósági kérdéseit kutatva, amelyek az élet szinte minden területén komoly kihívásként jelentkeznek. A hagyományos energiahordozók és a nyersanyagok szűkössége, a jól detektálható jelenkori éghajlatváltozás, valamint ezek közvetlen és közvetett következményei különösen aktuálissá, és minden tekintetben megkerülhetetlenné teszik az Alprogramban kitűzött célok megvalósítását. A szeptemberi rendezvény célja az érdeklődő nagyközönség figyelmének felhívása volt a fenntarthatósággal kapcsolatos problémákra és megoldási lehetőségeikre úgy, hogy több tudományterület szakértőit is becsatoltuk az interaktív programokba és pódiumbeszélgetésekbe. A tudományos show mellett esti koncert színesítette az eseményt. A program kifejezetten a fiataloknak – mint a jövő generációjának – készült, és az életüket meghatározó ökológiai témákat érintettünk.