A világ egyik legfontosabb tudománypolitikai konferenciája, a Tudományos Világkonferencia (World Science Forum) részeként rendezték meg november 21-23. között a Science Expót a Szépművészeti Múzeumban. A tudományos tárlat célja, hogy közérthetően és látványosan mutatkozhassanak be a hazai tudomány és kutatás kiemelkedő eredményei.
A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpontot november 21-én Dr. Lovas-Kiss Ádám, a Lendület Terjedés Ökológiai Kutatócsoport vezetője és Nagy Anita, a Restaurációs Ökológiai Kutatócsoport munkatársa képviselte a programon. Kollégáink az Ökoszisztéma és Zöld Jövő elnevezésű standon fogadták a látogatókat.
Nagy Anita az EU Természet-helyreállítási rendeletére épülő játékkal várta az érdeklődőket a „Játékos Természet-helyreállítás” címmel.
Építs ökoszisztémát, tartsd egyensúlyban a táplálék-piramisodat és ismerd meg az EU természet-helyreállítási rendeletét. Egy játéksorozatra invitáltuk a közönséget, ahol megismerhetjük az ökoszisztémákat befolyásoló természeti és emberi hatásokat, és azt, hogy hogyan segítheti az új természet-helyreállítási rendelet a magyar és európai élőhelyek felvirágzását.
Dr. Lovas-Kiss Ádám a vízimadarak fontos szerepére hívta fel a látogatók figyelmét a „Vízimadarak a klímaváltozás ellen: növények szárnyas segítői” elnevezéssel.
Az éghajlatváltozás és az emberek által okozott élőhelyek pusztulása miatt nagyon fontos a vizes élőhelyek védelme, amihez az ott élő szervezetek kölcsönhatásainak ismerete nélkülözhetetlen. A vízimadarak az édesvízi ökoszisztémákban élő valamennyi élőlény számára az egyik legfontosabb terjedési vektorok azáltal, hogy a különböző élőlényeket, magokat terjeszteni képesek az északi tájakra vonulásuk során. Így a növények számára a vízimadarak az egyik legfontosabb szövetségesük, hogy elérjék a klímaváltozás során északabbra húzódott élőhelyeiket.